Často kladené dotazy

Natáčení

Jak dlouho trvá natáčení?

Standardní natáčecí den je 12 hodin. Vždy je potřeba před samotným natáčením připravit scény, nachystat techniku, světla, nalíčit herce atd. To vše samozřejmě zabere čas, který se mění na základě složitosti a charakteru projektu. Pro představu například natáčení tohoto videoklipu zabralo 2 dny.

Jak dlouho trvá postprodukce?

Opět záleží na charakteru projektu. Faktory, které délku postprodukce ovlivňují, jsou délka výsledného videa, složitost střihu, množství použitých efektů, počet audiostop atd. To vše si ale vyspecifikujeme před natáčením a potvrdíme ve smlouvě a vy tak budete mít jistotu, že vše stihneme včas.

V jakém formátu dostanu výsledné video?

Standardně dodáváme video ve formátu Apple ProRes 422 HQ v rozlišení UHD 3840x2160 (na šířku) nebo 2160x3840 (na výšku). Jsme ale samozřejmě schopni dodat téměř jakýkoliv formát a rozlišení podle potřeb klienta. V ideálním případě to řešíme už při základní specifikaci, abychom mohli s výsledným formátem počítat v průběhu vzniku videa.

Jak se připravit na natáčení videoklipu?

Před natáčením videoklipu se ujistěte, že máte své party dobře naučené, a verze, kterou budete hrát při natáčení klipu, přesně sedí s finální nahrávkou písně. Oblečení a vizáž doladíme v rámci přípravy. Dobře se vyspěte.

Umíte v rámci natáčení zachytit i zvuk?

Ano. Díky dlouholetým zkušenostem v oblasti recordingu a postprodukce zvuku jsme schopni zajistit pokročilé zpracování audia. Máme vlastní nahrávací studio s potřebným vybavením a disponujeme přenosným mixem se 16 vstupy, který nám umožní plnohodnotný a kvalitní záznam například koncertu, live session nebo velké konference.

Focení

Můžete mi poslat fotky neupravené?

Fotografie klientům zasíláme pouze upravené. Samotné nafocení raw snímků je jen polovina práce fotografa a postprodukce fotografií je nedílnou součástí a vizitkou naší tvorby.

Jak dlouho trvá dodání fotografií po akci/svatebním dni?

Snažíme se dodat finální fotografie co nejdříve. Čas dodání závisí na rozsahu akce a počtu výsledných fotek, ale obvykle je to do měsíce. Přesný termín ale domluvíme v rámci plánování zakázky.

Kde najdu ukázky vaší práce?

Portfolio s ukázkami našich fotografií naleznete zde.

Technika

Jaké vybavení používáte pro natáčení a focení?

Naše hlavní kamera je Canon R5 C z řady Cinema včetně objektivů z nejnovější řady RF. Dalšími přístroji, kterými disponujeme, jsou např. Canon R6, Canon R, Zhiyun Crane 3S, steadicam, motorizovaný slider, světla atd. Pokud je potřeba nějaké vybavení vypůjčit, spolupracujeme s rentály, díky kterým získáme přesně to vybavení, které konkrétní projekt vyžaduje.

Jaké jsou možnosti nahrávání zvuku?

Pro zachycení zvukových stop máme různé mikrofony pro konkrétní případy a přenosný mix se 16 vstupy. Můžeme tedy nahrát vše od svatebních slibů přes rozhovor po plnohodnotný záznam koncertu, a to včetně celkové postprodukce.

Cena

Kolik stojí natočit video nebo nafotit akci?

Podle charakteru projektu pracujeme buďto na základě hodinové sazby (1 000 Kč/h), nebo předem domluvené ceny za odvedenou práci. Celková cena natočení a zpracování videí se velmi liší podle délky videa, složitosti provedení, počtu scén, místa natáčení a dalších faktorů. Stejně tak se cena liší i u fotografických služeb, kde záleží na typu a náročnosti zakázky, cestovních nákladech a dalších aspektech. Pro bližší info nás kontaktujte a rádi s vámi vše probereme.

Jak probíhá platba a fakturace?

Platby jsou obvykle rozděleny na zálohu před natáčením a zbytek po dokončení projektu. Fakturu vám zašleme elektronicky se splatností upřesněnou ve smlouvě.

Co o nás říkají klienti

Máte zájem o spolupráci?

Ozvěte se nám a můžeme začít.